تبلیغات
در مورد هواپیما چه میدانید؟ - درخواست دوستان:بوئینگ787

درخواست دوستان:بوئینگ787

جمعه 7 آبان 1389 12:32 ق.ظ

نویسنده : شهاب .....

 

 
 
Boeing 787 Roll-out.jpg
بوئینگ ۷۸۷ در مراسم رونمایی
نوع هواپیمای جت مسافربری پهن پیکر
سازنده هواپیماهای تجاری بوئینگ
اولین پرواز 15 دسامبر 2009
وضعیت در حال تولید
قیمت ۳-۷۸۷: ۱۵۰-۱۵۵٫۵ میلیون دلار آمریکا

۸-۷۸۷: ۱۶۱-۱۷۱٫۵ میلیون دلار

۹-۷۸۷: ۱۹۴-۲۰۵٫۵ میلیون دلار

بوئینگ ۷۸۷ دریملاینر یک هواپیمای جت مسافربری دو موتوره و پهن پیکر است که در شرکت هواپیماهای تجاری بوئینگ ساخته شده است. تعداد مسافران قابل حمل توسط این هواپیما بسته به تعداد و نوع صندلی‌ها ۲۱۰ تا ۳۳۰ نفر خواهد بود.این هواپیما نسبت به دیگر هواپیمای مسافربری بوئینگ از لحاظ مصرف سوخت دارای بازده بالاتری است و اولین بوئینگی است که کامپوزیت در بیشتر بدنه آن بکار رفته‌است.

در ۲۸ ژانویه ۲۰۰۵، نام طرح توسعه هواگرد ۷ئی۷ به ۷۸۷ تغییر یافت.پس از مدتی کوتاه، تصاویری از نوع کانسپت این هواپیما منتشر شد که نشان از طراحی پیچیده این هواپیما بود؛همچنین سطح بدنه این هواپیما که انهنای بالایی دارد گویای این واقعیت است.در ۲۶ آپریل ۲۰۰۵، یک سال پس از آغاز برنامه ۷۸۷، آخرین طراحی‌های بیرونی این هواپیما به اتمام رسید؛هواپیمایی با بینی پست و دم معمولی.

بوئینگ برای نخستین بار در تاریخ ۸ ژولای ۲۰۰۷ با تشریفات گسترده از این هواپیما رونمایی کرد.این هواپیما، سریع-فروشترین هواپیمای مسافربری تاریخ است و سفارش خرید آن بیش از ۶۰۰ فروند است.پیش از این انتظار می‌رفت که این هواپیما در می‌۲۰۰۸ وارد خدمت شود اما برنامه ورود به خدمت آن با کمی تاخیر به سال ۲۰۱۰ منتقل شده‌است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -